Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Garbanotasis retriveris

Go down 
+12
Rasa
D-i-a
DogyDog;)
Justė_Terra
Ieva&V
Skorpionė
Neringaa
Evelina
marceborzoi
dolliuke
ManGusta
LinaLT
16 posters
Pereiti prie : 1, 2  Next
AutoriusPranešimas
LinaLT
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis



Pranešimų skaičius : 221
Join date : 2009-07-26
Age : 28
Miestas : Vilnius

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 07 31, 2009 1:45 pm

Garbanotas retriveris yra stiprus, tvirtas ir elegantiškas. Jam būdingas garbanotas kailis. Tai sumanus, protingas, stabilus ir patikimas šuo. Kilmės šalis - Anglija.


Temperamentas

Drąsus, draugiškas, savimi pasitikintis ir nepriklausomas, savarankiškas. Kartais gali pasirodyti abejingas, esantis nuošalėje.


Galva
Siaurėjanti, proporcinga kūno apimčiai. Stopas nežymus. Priekinio snukio dalis ir kaukolė vienodo ilgio. Nosis juoda (kai kailis juodos spalvos) arba ruda (kai kailis rudos spalvos).
Akys
Ovalios formos, įstrižos. Tamsiai rudos (kai kailis juodas) arba rudo atspalvio, kuris dera prie kailio (kai kailis rudas).
Ausys
Kiek aukščiau akių lygio, prigludusios, su smulkiomis garbanėlėmis.
Burna
Stiprūs žandikauliai, taisyklingas žirklinis sąkandis.
Kaklas
Stiprus, vidutinio ilgio, įsilieja į pečių liniją.
Priekinės galūnės
Raumeningi pečiai. Viršutinė kojos dalis ir peties mentė apytiksliai vienodo ilgio. Priešakinės kojos tiesios, stiprios ir tvirtos čiurnos.
Kūnas
Gili, ovali krūtinės ląsta. Ryški priekinė krūtinės ląstos dalis. Gilios, galingos strėnos. Šonai kiek įdubę. Viršutinė linija tvirta, lygi. Kūnas kiek ilgesnis nuo peties iki sėdmens nei ūgis nuo keteros iki žemės.
Užpakalinės galūnės
Tvirtos, stiprios. Kulkšnys gražiai nueina žemyn, lenktos.
Pėdos
Apskritos, suspausti riesti pirštai.
Uodega
Išplaukia iš viršutinės linijos, apytiksliai siekia kulkšnį.
Judesys
Lengvas, bėgimas galingas, platus. Paralelis judėjimas.
Kailis
Tankios mažos garbanos nuo pakaušio iki uodegos. Be pavilnės.
Spalva
Juoda/ruda (kepenų).


Matmenys
Ūgis – patinai 69 cm, kalės 64 cm.


Trūkumai
Nukrypimai nuo minėtų bruožų.

Pasitaikantys ligų ir susirgimų atvejai
Displazija, akių ligos - katarakta, širdies problemos, epilepsija, vėžys, kitos.

Istorija
Manoma, kad garbanotieji retriveriai yra pirmoji - seniausia retriverių veislė Anglijoje, naudota medžioklėje atnešti paukščius. Protėviai nėra tiksliai žinomi. Spėjama, kad norint išveisti šunis, turinčius atnešimo (angl. retrieve - atnešti) paskirtį, buvo naudoti kelių veislių šunys. Tarp neišlikusių: Didysis šiurkščiaplaukis vandens šuo, Tvido vandens spanielis, Mažasis niūfaundlendas(dar vadinamas Mažasis Šv. Jono šuo - angl. Lesser St. John’s dog). Kiti retriverių veislių protėviai išlikę iki šiandien, pavyzdžiui, Airių vandens spanielis, Veterhundas, Barbetas ir Pudelis.

Anglijos šunų veisėjų ir veislynų klube nuo maždaug 1800 m. sutinkama informacija apie garbanotuosius šunis. Klubas garbanotųjų retriverių veislę pripažino 1854 m. Pirmą kartą garbanotasis retriveris parodoje parodytas 1860 m. Tuo metu garbanotieji retriveriai buvo labai populiarūs. Australijoje garbanoti retriveriai taip pat minimi dar apie 1800-uosius metus. Juos atvežė kolonistai. Į Ameriką pirmasis garbanotas retriveris atvežtas 1907 m.

Pirmas garbanotųjų retriverių veislės klubas Anglijoje įkurtas 1896 m., 1913 m. patvirtintas garbanotųjų retriverių veislės standartas. Veislės populiacija stipriai susilpnėjo Pirmojo pasaulinio karo metu, kai nemažai garbanotųjų retriverių mirė iš bado. Anglijoje 1919 m. buvo užregistruoti tik 5 šios veislės retriveriai.

~1930 m. Anglijoje pradėta gaivinti garbanotųjų retriverių veisimą. Tai sustabdė Antrasis pasaulinis karas, jo metu, saugodami šią veislę, veisėjai šunis plukdė laivais į kitas šalis, veislė ir vėl beveik išmirė. XX a. 5 dešimtmetyje suaktyvėja veislės atgaivinimas. 1960-1970 m. Anglijoje išveisti garbanotieji retriveriai buvo eksportuojami į Australiją, Skandinaviją, JAV, 1994 m. Anglijoje užregistruoti 168 garbanotieji retriveriai.

Šiandien Anglija ir Suomija pirmauja garbanotųjų retriverių skaičiumi, Suomijoje XXI a. pradžioje užregistruota ~500 šios veislės šunų. 2009 m. pradžioje Lietuvoje yra užregistruoti 2 garbanotieji retriveriai (kalės), atvežti iš Rusijos ir Švedijos, įregistruotas pirmas garbanotųjų retriverių veislyno pavadinimas "Tornado Beta". 2009 m. veislės statistika kaimyninėse šalyse: Lenkijoje - 2 šunys, Estijoje - apie 10, Rusijoje - apie 60, Latvijoje, Baltarusijoje - nėra.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Garbanotasis_retriveris


Garbanotasis retriveris Curly-coated-retriever-0002Garbanotasis retriveris Curly-coated_retriever
Atgal į viršų Go down
ManGusta
Moderatorius
Moderatorius
ManGusta


Pranešimų skaičius : 281
Join date : 2009-07-21

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 07 31, 2009 1:49 pm

Nelabai man jie... Garbanotasis retriveris 99337
Atgal į viršų Go down
dolliuke
Moderatorius
Moderatorius
dolliuke


Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2009-07-14
Age : 28
Miestas : Vilnius

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 07 31, 2009 2:53 pm

Man atrodo Lietuvoje jų nėra, ar klystų?
Nežavi man jų išvaizda... Garbanotasis retriveris 99337
Atgal į viršų Go down
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 07 31, 2009 3:05 pm

Yra Lietuvoje. Ir veislynas, vienas ar tai du, dabar nepamenu Garbanotasis retriveris 99337 Man šie ir Česapyko įlankos retriveriai vienintėliai iš retriverių, kurie man patinka.
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
dolliuke
Moderatorius
Moderatorius
dolliuke


Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2009-07-14
Age : 28
Miestas : Vilnius

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 07 31, 2009 3:17 pm

Niekad jų realiai neesu mačiusi . Garbanotasis retriveris 99337
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 07 31, 2009 5:07 pm

Nepatinka.
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
LinaLT
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis



Pranešimų skaičius : 221
Join date : 2009-07-26
Age : 28
Miestas : Vilnius

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyŠt. 08 01, 2009 1:42 am

Man jie patinka. Garbanotasis retriveris 106327
Atgal į viršų Go down
Neringaa
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis
Neringaa


Pranešimų skaičius : 267
Join date : 2009-07-26
Age : 26
Miestas : Molėtai

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyŠt. 08 01, 2009 4:22 am

man patinka. esu mačius, ir glosčius. Garbanotasis retriveris 924229 Garbanotasis retriveris 967305 Garbanotasis retriveris 158391
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyŠt. 08 01, 2009 4:23 am

Neringaa rašo:
man patinka. esu mačius, ir glosčius. Garbanotasis retriveris 924229 Garbanotasis retriveris 967305 Garbanotasis retriveris 158391
Kur matei?
Atgal į viršų Go down
Ieva&V
Pradedantysis
Pradedantysis
Ieva&V


Pranešimų skaičius : 163
Join date : 2009-07-14

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyŠt. 08 01, 2009 6:24 am

Man kaip ir visi retriveriai laaabai patinka.


Už retriverius geriau - tik retriveriai Garbanotasis retriveris 924229 .
Atgal į viršų Go down
Neringaa
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis
Neringaa


Pranešimų skaičius : 267
Join date : 2009-07-26
Age : 26
Miestas : Molėtai

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyŠt. 08 01, 2009 7:32 am

spec. retriverių parodoj. Garbanotasis retriveris 158391
Atgal į viršų Go down
Justė_Terra
Super senbuvis
Super senbuvis
Justė_Terra


Pranešimų skaičius : 735
Join date : 2009-07-21

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptySk. 08 02, 2009 10:05 am

Taip tikrai yra veislynas garbaniukų. Man rodos vienas,bet atsiprašau jei klystu. Garbanotasis retriveris 119256
Šiaip šiti šunys man ne labai patinka. Garbanotasis retriveris 481626
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptySk. 08 02, 2009 12:09 pm

Jų yra 2, dvi kalytės, bent jau buvo, o kaip dabar - nežinau. Garbanotasis retriveris 481626
Atgal į viršų Go down
DogyDog;)
Super senbuvis
Super senbuvis
DogyDog;)


Pranešimų skaičius : 844
Join date : 2009-07-29
Age : 29
Miestas : Panevezys

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyAntr. 08 04, 2009 4:29 am

Nelabai graziai atrodo tiesa pasakius amn Garbanotasis retriveris 876961
Atgal į viršų Go down
D-i-a
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis
D-i-a


Pranešimų skaičius : 302
Join date : 2009-08-02
Age : 27
Miestas : Jurbarkas

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyAntr. 08 04, 2009 6:36 am

Man tai siap grazus jie Garbanotasis retriveris 876961
Atgal į viršų Go down
http://manopokalbiai.forumotion.com
Rasa
Moderatorius
Moderatorius
Rasa


Pranešimų skaičius : 562
Join date : 2009-07-24
Age : 28

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyTr. 08 19, 2009 8:46 am

Nepatinka tas garbanotumas. Žinoma, čia jų išskirtinis bruožas, bet jų figūrai (mano akimis) visiškai netinka. Garbanotasis retriveris 466152
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyKv. 08 20, 2009 12:53 am

Nepasakyčiau, kad patinka.. Garbanotasis retriveris 481626
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
airutis000
Naujas žmogeliukas
Naujas žmogeliukas
airutis000


Pranešimų skaičius : 26
Join date : 2009-10-18
Age : 28
Miestas : Klaipeda

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptySk. 10 18, 2009 2:56 am

Lietuvoje yra dvi kalytės tos pačios savininkės, o dėl veislyno nežinau. Šiaip man jie nelabai patinka, o ypač Lietuvos garbaniai. Pas mus kažkokie negražūs - spalva nublukusi, uodega visada nuplikusi o ir charakteris nekoks. Esu mačius ir glosčius, bet kažkaip įspūdžio nepaliko visiškai jokio.

Žinutę taisė Rasa.
Atgal į viršų Go down
SasoKisa-girlfrend
Pradedantysis
Pradedantysis
SasoKisa-girlfrend


Pranešimų skaičius : 121
Join date : 2009-09-22

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyAntr. 10 20, 2009 7:15 am

Šiaip visai gražūs būtų,bet kailis man jų nepatinka.


Žinutę taisė Rasa.
Atgal į viršų Go down
Ieva&V
Pradedantysis
Pradedantysis
Ieva&V


Pranešimų skaičius : 163
Join date : 2009-07-14

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyAntr. 10 20, 2009 9:56 am

Man žavučiai tokie, o jau kailiiisss Garbanotasis retriveris 924229
Atgal į viršų Go down
Rasa
Moderatorius
Moderatorius
Rasa


Pranešimų skaičius : 562
Join date : 2009-07-24
Age : 28

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 11 27, 2009 12:57 am

O Jūs nebuvote to pačio pranešimo rašiusi vakar? Garbanotasis retriveris 99337 Tik aš nesupratau kur jis pradingo Garbanotasis retriveris 180344
Atgal į viršų Go down
r_povilioniene
Naujas žmogeliukas
Naujas žmogeliukas



Pranešimų skaičius : 2
Join date : 2009-11-26

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 11 27, 2009 2:32 am

Rasa rašo:
O Jūs nebuvote to pačio pranešimo rašiusi vakar? Garbanotasis retriveris 99337 Tik aš nesupratau kur jis pradingo Garbanotasis retriveris 180344
Pranešimą parašiau antrą kartą, nes pirmasis buvo ištrintas/pradingo... Turbūt kai kam buvo nepatogu skaityti.
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 11 27, 2009 2:48 am

r_povilioniene rašo:
Rasa rašo:
O Jūs nebuvote to pačio pranešimo rašiusi vakar? Garbanotasis retriveris 99337 Tik aš nesupratau kur jis pradingo Garbanotasis retriveris 180344
Pranešimą parašiau antrą kartą, nes pirmasis buvo ištrintas/pradingo... Turbūt kai kam buvo nepatogu skaityti.
Jeigu pradingo, vadinasi administracija ištrynė. Pirma taisykles persiskaitykit. Garbanotasis retriveris 119256 Garbanotasis retriveris 481626
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 11 27, 2009 9:45 am

Taip, pradingo nes aš jį ištryniau. Garbanotasis retriveris 876961 Jūsų tiesa, nesmagu žiūrėti kai taisyklės laužomos. Garbanotasis retriveris 976936 Ir jei dar kartą čia atsiras visos tos nuorodos, jau rašysiu įspėjimą. Garbanotasis retriveris 876961
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
r_povilioniene
Naujas žmogeliukas
Naujas žmogeliukas



Pranešimų skaičius : 2
Join date : 2009-11-26

Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris EmptyPen. 11 27, 2009 3:35 pm

Jei trinate nuorodas, tai malonėkite tik jas ir ištrinti. O tekstą apie tai, kad jūsų forumo dalyvė airutis000 pažeidinėja autorines teises, privalote palikti.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Garbanotasis retriveris Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Garbanotasis retriveris   Garbanotasis retriveris Empty

Atgal į viršų Go down
 
Garbanotasis retriveris
Atgal į viršų 
Puslapis 12Pereiti prie : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Labradoro retriveris
» Auksaspalvis retriveris
» Lygiaplaukis retriveris
» Naujosios Škotijos retriveris
» Česapyko įlankos retriveris

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Šunų veislės :: 8 FCI grupė-
Pereiti į: