Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Rusų ilgaplaukis kurtas

Go down 
+11
Neringaa
Rasa
Justė_Terra
whatever.
dolliuke
Auguste
kvaje
Naktigonė.
marceborzoi
Skorpionė
Evelina
15 posters
Pereiti prie : 1, 2, 3  Next
AutoriusPranešimas
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyPir. 07 13, 2009 1:09 pm

Kinologai mano, kad kurtai Rusijoje atsirado XIII-XV amžiuje, mongolų-totorių antplūdžio metais. Mongolų-totorių ordoms užkariavus Artimuosius Rytus ir Vidurinę Aziją, į šiuos kraštus pateko ir Azijos bei Persų kurtai. XVI amžiuje carui Ivanui Rūsčiajam užėmus Kazanę ir Astrachanę, Totorių kunigaikščiams su savo šunimis teko trauktis į
Rusijos šiaurę, ir ten mišrino savo kurtus su šiauriečių laikomis.

Manoma, kad tai buvo Rusų kurtų pradžia, tačiau XI a. Tačiau Prancūzijos kronika mini, jog į Prancūziją tekėti už Henriko I atvykusi Kijevo kunigaikštytė Ana Jaroslavna kartu su kraičiu
atsivežė ir tris Rusų kurtus.

Petro I-ojo laikais didikai primiršo kurtus, ir tik XVIII a. pabaigoje jais vėl imta domėtis. Kurtų veislė tuomet buvo labai marga, kadangi kiekvienas dvarininkas stengėsi išveisti kurtą, kuris būtų pavadintas jo vardu, tačiau kiekvienas šuo buvo veisiamas pagrindiniam tikslui - medžioklei.

Kurtas - nepaprastas medžioklinis šuo, jis buvo skirtas medžioti vilkams. Greitas ir stiprus kurtas pavijęs plėšrūną, jį parblokšdavo ir savo stipriais žandikauliais surakindavo grobio sprandą. Dvarininkai į medžioklę išsiruošdavo raiti su gauja kurtų. tais laikais susiformavo Rusų kurtų intelektas, gebėjimas įvykdyti užduotis.

XIX a. didžiausias Rusų kurtų veislynas buvo Smolensko Gubernijoje, čia gyveno tūkstantis įvairiausių Rusų kurtų. Grožiu ir greičiu išsiskyrė Vladimiro gubernijos kurtai, o piktumu ir medžioklės aistra - Tambovo kurtai. Šie šunys labai skyrėsi ne vien charakteriu: vienų ausys buvo stačios. kitų nuleipę, buvo aukštaūgių ir žemaūgių kurtų. Ši įvairovė badė akis ir veisėjams, ir medžiotojams, vis dažniau kildavo nesutarimai dėl vieningo standarto.



1874 metais Maskvoje įvyko pirmoji šunų paroda, kurioje ekspertai rėmėsi savo skoniu, nes vis dar nebuvo Rusų kurto standarto. Tuo labai pasipiktinęs kinologas N. Jermolovas ėmėsi sudarinėti Rusų kurtų standartą. N. Jermolovo parašytas standartas mažai pasikeitęs ir šiandien.



Labiausiai Rusų kurtams pakenkė Spalio revoliucija, nes buržuazines "išmones", ypač medžioklę ir kinologiją, smerkė. O juk iki revoliucijos veislininkai pasiekė tiek daug - dauguma Rusų kurtų atitiko N. Jermolovo standartą. Ypač išsiskyrė didžiojo kunigaikščio Nikolajaus, arba elitiniai Peršino kurtai. Jais rūpinosi pats kunigaikštis ir medžioklės valdytojas, tikras kurtų mylėtojas D.Valcovas.

Deja, revoliucionieriai nusiaubė dvarininkų sodybas. Išbadėję ir sulaukėję šunys dar kurį laiką bastėsi Rusijos provincijoje, o kai kurie, pavyzdžiui, Peršino kurtai buvo parduoti į užsienį.

Vis dėlto rusų nacionalinis pasididžiavimas - kurtai išliko. Prie to prisidėjo ir senos kilmingos damos, priglaudusios dvarininkų šunis. Patyrusios nemažai pažeminimų, pašiepiamos, jos oriai vedžiojosi porevoliucinio Piterio ir Maskvos gatvėmis aristokratiškus kurtus. Patyliukais veisė kurtus, dalijosi su jais paskutiniu kąsniu, turguje mainė šeimos relikvijas į kauliukus buvusiems carų numylėtiniams.

Tik 1960 metais pagal išlikusius šunų kilmės aprašus iš dalies pavyko atkurti Rusų kurtų veislę. Bet nenustebkite kurto kilmės liudijime perskaitę tik keletą žodžių, nes ir šiandien kai kurių duomenų trūksta. Nepaisant visko, šie "aristokratai" išgyvena renesansą. Jie mylimi ir vertinami visame pasaulyje.


Rusų ilgaplaukis kurtas 2v8lcva

Rusų ilgaplaukis kurtas 149plhv

Rusų ilgaplaukis kurtas 28s99mo

Šaltinis - www.bone.lt
Nuotraukose rusų ilgaplaukė kurtė Nagradka Laukų Viesulas
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 14, 2009 4:17 am

Garutė. 🐱

Šunys ne man,bėga ten kur nori. :roll:
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 14, 2009 4:26 am

Nerealūūūūs. Myliu šituos šunis. O nuotraukose esanti kurtė tai apskritai, neeerealiai graži. Pavydžiu šeimininkei. Rusų ilgaplaukis kurtas 381623 Mano svajonių šuo, šios veislės.
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 14, 2009 4:27 am

Pastebėjau,kad daug kam jų snukis nepatinka,aš neauginčiau,bet pažiūrėti gražūs,tik tiek,kad bėga ten kur nori.
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 14, 2009 4:31 am

Kodėl gi, bėga ten kur nori? Pašauki, ir parbėga. O bet kuris šuo bėga pasilakstyt ar toliau nuo šeimininko ar arčiau, jei tik paleidi. O šunį ar kurtą, ar kokį reikia mokyt.
O man jų snukis kaip tik, pati gražiausia detalė.
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 14, 2009 7:02 am

Jie nevisi bėga kur nori ir kada nori. Čia jau nuo individo priklauso. ir taip bėgti gali bet kokios veislės atstovas. :!:
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
Naktigonė.
Naujas žmogeliukas
Naujas žmogeliukas
Naktigonė.


Pranešimų skaičius : 10
Join date : 2009-07-18

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyŠt. 07 18, 2009 8:42 am

Nepatinka man jų snukis... :x
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyŠt. 07 18, 2009 9:18 am

Naktigonė. rašo:
Nepatinka man jų snukis... :x
Nepatinka,nu ką padarysi.

Man tai kaiptik gražus,toks mielas.
Atgal į viršų Go down
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyŠt. 07 18, 2009 4:23 pm

Nu kaip kam ;) Man tai labai patinka. Svarbu, kad ne 🐷 Rusų ilgaplaukis kurtas 381623
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptySk. 07 19, 2009 4:01 am

Man tai pats grooožis. Rusų ilgaplaukis kurtas 924229
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
kvaje
Pradedantysis
Pradedantysis
kvaje


Pranešimų skaičius : 143
Join date : 2009-07-18
Miestas : Tauragė

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptySk. 07 19, 2009 10:31 am

gražūs, tai tikrai laaabai gražūs, bet nelabai mėgstu didelis šunis... ;)
Atgal į viršų Go down
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 1:58 pm

Šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje, planuoju Rusų kurtų vadą. Tėtis dar neišrinktas, svarstau tarp 3 variantų. Vienas iš jų man labiausiai patinka, tik labai brangus kergimas su juo, o ir kelionė į Rusiją nemažai kainuotų. Na, bet ko gi nepadarysi dėl veislės gerovės... Štai tas gražuolis:

MULTI CH Zagar Iz Razdolia
Rusų ilgaplaukis kurtas Copyofzagar200712032xb

Taip pat dar nenuplaukia variantas:

INT CH Haldjas Elrohir
Rusų ilgaplaukis kurtas Haldjaselrohir

Ir dar vienas variantas, kuris patogiausias būtų mums:

PL CH Azeem Junior Earl's Legend
Rusų ilgaplaukis kurtas Warszawa2008cacibazeem
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:02 pm

Oo aš planuoju pirkt tavo Garos vados šuniuka. Rusų ilgaplaukis kurtas 158391
Kad tik šuniukai į Garą panašūs. Rusų ilgaplaukis kurtas 542362
O, aš nesu patyrusi ir toli gražu gerai nenusimanau apie veisimą, kergimą ir šunų genetiką. Bet gal tik mano akims atrodo, kad labai gražūs šuniukai būtų su trečiuoju kandidatu?.. Rusų ilgaplaukis kurtas 699552
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
Auguste
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis
Auguste


Pranešimų skaičius : 316
Join date : 2009-07-20
Age : 27
Miestas : Kaunas

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:04 pm

Man jų snukis nepatinka, labai ilgas, bet taip tai gal nieko visai.
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:05 pm

Myyyliu jų snukius. Rusų ilgaplaukis kurtas 158391
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:07 pm

Man visvien pirmas fainiausiais, ir jis vienintėlis iš jų visų turi patirties. Nuo jo nuostabios vados, ir kales kergt jau moka... Bet jei nepavyks pas jį nukeliaut, tai rinksimės iš tų dviejų- jie arčiau gyvena, lengviau nusigaut.
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
dolliuke
Moderatorius
Moderatorius
dolliuke


Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2009-07-14
Age : 28
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:13 pm

O man visi 3 gražūs. Rusų ilgaplaukis kurtas 937322
Bet didžiausią įspūdį gal padarė pirmas.
O jei nesigaus iki jo dasigaut tai tada 2 vietoj 3 šuniukas. Rusų ilgaplaukis kurtas 542362


Paskutinį kartą redagavo dolliuke, Antr. 07 21, 2009 2:15 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:15 pm

Gara man gražiausia iš visų matytų rusų ilgaplaukių, tiesa, Garos sesuo labai graži, bet mane labaiu žavi Garos šiek tiek margesnis kailis.. Apskritai - išvaizda, bent mano akiai idealus kurtas. Rusų ilgaplaukis kurtas 119256
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:21 pm

Kuri Garos sesuo? Nagda laukų Viesulas? Jai nepasisekė- ji labai prastos anatomijos Rusų ilgaplaukis kurtas 425834 o su Gara jos netgi nelabai panašios- ir galvos skiriasi, ir kailis (ne tik spalva, bet ir tipas), ir pats kūnas...
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:25 pm

Nagda, labai daili, bent mano akiai. Bet vis dėl to imčiau tik Garos vaiką, arba žiūrėčiau šuniuką užsienio veislynuose, kadangi kiek landžiojau po Lietuvos.. nematau nei tarp vadų nei tarp tėvų to, ko norėčiau..
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyAntr. 07 21, 2009 2:35 pm

Nes LT niekas neužsiima normaliu veisimu. Dauguma sukergia su bet kokiu, kuris negiminingas ir tiek. O jei iš užsienio planuoji, tai geriausi šuniukai Rusijoj, Prancūzijoj, Švedijoj. Žinoma, ir kainos 'geriausios'. Bet kai pati savų pinigų užsifirbsiu, tai vešiuos šunį iš kokio nors gero veislyno. O dabar planuoju nerealią Garos vadą, kadangi ir pati sau pasiliksiu šuniuką. Rusų ilgaplaukis kurtas 876961 Pas mane bus show klasės šuniukai nuo 2000lt, o užsienyje minimum 1000eu (3500lt). ir tai užsieniečiai nevisad į užsienį išleidžia superinius šuniukus.
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
whatever.
Aktyvus narys
Aktyvus narys
whatever.


Pranešimų skaičius : 464
Join date : 2009-07-13
Age : 27
Miestas : Kaunas,Kalniečių raj. :}

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyTr. 07 22, 2009 2:28 am

mane ši veislė nelabai žavi
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyTr. 07 22, 2009 2:35 am

Visi trys vyreliai begalo žavūs,bet labiausiai pirmas ir trečias. Rusų ilgaplaukis kurtas 976936
Atgal į viršų Go down
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyTr. 07 22, 2009 7:37 am

Dėkui už nuomones Rusų ilgaplaukis kurtas 937322
Kuo toliau, tuo labiau aš dieinu šią veislę... Jau šių metų pabaigoje bandysiu įregistruoti veislyną. Jau kuriu planus apie geros užsienio kalės įsivežimą į Lietuvą. Rusų ilgaplaukis kurtas 699552 Tik vis dar viską stabdo gyvenamoji vieta. Meldžiuos, kad pavyktų šiais metais išsikelt į nuosavą namą ar sodybą. Tada jau nebus trukdžių auginti ir veisti kurtus Rusų ilgaplaukis kurtas 158391
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas EmptyTr. 07 22, 2009 8:07 am

Oho, Martyna. Rusų ilgaplaukis kurtas 700547
O aš kuo toliau, tuo labiau noriu kurto. Tai tokie nuostabūs šunys, man jie visad patiko, bet kai teko susipažint.. Rusų ilgaplaukis kurtas 158391
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
Sponsored content





Rusų ilgaplaukis kurtas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Rusų ilgaplaukis kurtas   Rusų ilgaplaukis kurtas Empty

Atgal į viršų Go down
 
Rusų ilgaplaukis kurtas
Atgal į viršų 
Puslapis 13Pereiti prie : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Ispanų kurtas
» Rampuro kurtas
» Afganų kurtas
» Vengrų kurtas
» Lenkų kurtas

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Šunų veislės :: 10 FCI grupė-
Pereiti į: