Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Kelios komandos ir dresiravimas namie

Go down 
AutoriusPranešimas
Sunyte
Pradedantysis
Pradedantysis
Sunyte


Pranešimų skaičius : 105
Join date : 2009-11-19
Age : 27
Miestas : Kauno rajonas

Kelios komandos ir dresiravimas namie Empty
RašytiTemos pavadinimas: Kelios komandos ir dresiravimas namie   Kelios komandos ir dresiravimas namie EmptyPir. 01 25, 2010 3:17 am

4. Dresavimas namie
4.10 Komanda “Sėdėk!”

Kai šunytis gerai vykdys komandą “Pas mane!” išmokykite komandos “Sėdėti”. Pašaukite jį rodydami skanėstą. Kai prieis, skanėstą iš lėto pakelkite šunyčiui virš galvos. Tuomet jis pats atsisės, nenuleisdamas akių nuo maisto. Kai tik šunytis sulenks užpakalines kojas, sukomanduokite “Sėdėk!”. Iš pradžių kiekvieną kartą paskatinkite žodžiu ir gardėsiu. (jei šunytis nesisėda viliojamas gardėsio. Atsiklaupkite, viena ranka suimkite už antkaklio, o kita spustelėkite strėnas. Tai darydami sakykite “Sėdėk!” ir duokite skanėstą.



4.11 Komanda “Gulėt!”

Prieš eidami į lauką, gerai išmokykite šunį vykdyti komandą “Gulėt!”, nes ten esama pavojų, pvz., judrūs keliai. Šuo gali gulėti ant šono arba pabrukęs užpakalines kojas – “sfinkso” poza. Šiame etape nesvarbu, kokia poza jis atsiguls.

1. Leiskite šunyčiui sėdėti ir pats atsiklaupkite šalia. Viena ranka suimkite antkaklį, o kita prie jo nosies laikykite skanėstą. Jei jis stengiasi pasikelti, spustelėkite strėnas, sakydami “Sėdėk!”
2. Neatleisdami pavadėlio, skanėstą traukite tolyn ir žemyn. Šunyčiui ėmus gultis, duokite komandą “Gulėt!”
3. Kai tik šunytis atsiguls, duokite skanėstą ir pagirkite. Nepadauginkite skanėstų, nes tai paskatins šunytį pašokti.
(Jei šuo nenori gultis, švelniai paspauskite jo pečius. Po kelių sekundžių atleiskite sakydami “Gerai”).




4.12 Pasivaikščiojimas be pavadėlio

Kai šunytis pamėgęs žmogaus draugiją ir linkęs sekti paskui šeimininką, tada lengviausia imti mokyti jį eiti be pavadėlio greta.

Viliodami šunytį ėdesiu, duokite komandą “Greta!”. Jei jis nuklysta, suimkite už antkaklio. Iš pradžių taip eikite nedidelius atstumus.

1. Paimkite šuns mėgstamą skanėstą į kairę ranką ir leiskite jam jį užuosti.
2. Šuo toliau domėsis kąsneliu net ir patraukus ranką.
3. Eidami į priekį, duokite komandą “Greta!”. Tada pasisukite dešinėn, patraukdami skanėstą. Ženkite keletą žingsnių pirmyn. Šuo vis pasiliks šalia vis dar tikėdamasis skanėsto. Paskatinę kąsneliu, pakartokite.
4. Galiausiai šuo supras, kad jis gaus atlygį būdamas šalia šeimininko, todėl jis seks iš paskos.



4.13 Vedžiojimas už pavadėlio

Stenkitės, kad pasivaikščiojimas su šunimi visada būtų malonus, nemėginkite savo kantrybės, anksti mokydami jį vaikščioti už pavadėlio greta. Pradėkite mokyti namie, pririšę prie ilgo dresavimo pavadėlio. Leiskite šunyčiui apžiūrėti ir apuostyti pavadėlį. Tada prisekite jį prie patogaus, tinkamo dydžio antkaklio.

1. Šuniui tupint jums iš kairės, į dešinę ranką paimkite pavadėlį ir skanėstą. Kaire ranka laikykite palaidą pavadėlį ir duokite komandą “Sėdėk!”
2. Ženkite kairiąja koja ir duokite komandą “Greta!”. Jei šunytis per daug veržiasi, truktelėkite pavadėlį ir grąžinkite šunį. Tupinčiam greta šuniui duokite skanėstą, sakydami “Geras”. Pakartokite komandą “Sėdėk!” ir atlyginkite už paklusnumą
3. Kai šuo išmoks eiti tiesiai šalia, pasinaudodami skanėstu, išmokykite jį pasukti dešinėn.
4. Norėdami pasukti kairėn, paspartinkite žingsnį, o šuniui prieš nosį pakiškite skanėstą, kad jis lėčiau eitų.
(pavadėlis šuniui visada turi sietis su malonumais. Niekada nebauskite pavadėliu)




4.14 Neleiskite veržtis

Neleiskite už pavadėlio vedamam šuniui veržtis į priekį. Tai nepatogu jums, be to, šuo gali per daug susijaudinti ir gąsdinti kitus žmones. Jei jis veržiasi, staigiai, bet nesmarkiai truktelėkite pavadėlį. Jei tai nepadeda, duokite šuniui komandą sėdėti. Ir jūs, ir šuo turite išlaikyti pusiausvyrą. Komandas duokite ramiai. Veržliam šuniui užmaukite apynasrį.



4.15 Mokymasis nereaguot į pagundas

Ir paklusniausias šuo gali nusižengti, susidūręs su erzinančia pagunda. Kai išmokysite ateiti pagal komandą šuo mesi į priekį, duokite komandą “Palikti!”. Sustiprinkite komandą, švelniai trūktelėdami pavadėlį. Kol šuo išmoks reaguoti, naudokite sutraukiamą pavadėlį.



4.16 Pavadėlio kramtymas

Jauniems judriems šunyčiams pavadėlis atrodo jaudinantis žaislas. Jie jį kramto arba stengiasi pasiekti. Jei šuo nuolatos kramto pavadėlį,, apipurkškite jį karčiu skysčiu, kurį galite nusipirkti zoo parduotuvėse arba veterinarijos klinikoje. Apipurkštas nenuodingu karčiu skysčiu pavadėlis bus nemalonaus skonio. Šunį nuo kramtymo tai sulaikys geriau nei jūs.



4.17 “Sėdėk!” ir “Ramiai!”

Atsakingo šeimininko šuo turi vykdyti svarbiausias komandas “Sėdėk!” ir “Ramiai!”, padedančias kontroliuoti šunį lauke. Šias treniruotes pradėkite ramioje vietoje, pvz., prieškambaryje, neilgiau kaip po 15 min. Jei šuo pajuda iš vietos, kaire ranka suimkite už antkaklio, o dešine spustelėkite jam strėnas. Nesitikėkite, kad šuo iš karto supras komandą.

1. Parodykite dešinėje rankoje esantį skanėstą. Kai šuo atsitūps, sutelkęs dėmesį į ėdesį, sakykite “Sėdėk!”.
2. Laikydami lengvai įtemtą pavadėlį, dešine koja ženkite į priekį. Duokite komandą “Ramiai!”.
3. Už klusnumą šuniui atlyginkite. Dabar iš lėto žingsniuokite aplink šunį, laikydami pavadėlį jam virš galvos. Komandos kartoti nereikia.
4. Po kelių treniruočių laikomas už pavadėlio šuo turi ramiai tupėti. Dabar paleiskite pavadėlį ir pakartokite viską iš naujo, atlygindami šuniui už gerą elgesį.

Naudotasi leidiniu "Kaip dresuoti šunį" 1998



4.1 Namų tvarka

Kol šunytis įpras vaikščioti su antkakliu ir pasaitėliu, išmoks ėsti iš savo dubenėlio, miegoti savo guolyje ir pašauktas ateiti, su juo turi užsiimti visi šeimos nariai, tačiau vienas privalo būti atsakingiausias už šuns dresavimą. (Šuo mėgsta bendrauti su žmogumi)



4.2 Kampelis šuniui

Neatskirkite šunyčio nuo naujų šeimos narių: šunys – draugingi gyvuliai. Tegu guolis bus tik jo asmeninė vieta. Padėkite jį judrioje vietoje, pvz., virtuvės kampe. Kaip ir jo vilkai protėviai, šuo mėgsta turėti saugią vietelę, atstojančią urvą vilkui.



4.3 Jokio kandžiojimosi

Kiekvienąkart, kai šuo kandžiojasi, griežtai sakykite “NE”. Jei jis pastabos neklauso, mėgdžiodami kalę, kai ši nori sudrausminti šunyčius, tvirtai, bet neskaudžiai suimkite šunį už pakarpos (Natūralu, kai šuo žaisdamas kandžiojasi, tačiau nei jūs, nei šeimos nariai neturi to skatinti)



4.4 Šunyčio narvas

Šuniui, iš mažumės įpratusiam prie narvo, jis tampa saugiu prieglobsčiu. Turint narvą šunį lengviau dresuoti namie, jis negadina daiktų, būna patogiau keliauti su šunimi. Įklokite minkštą patiesalą, įdėkite dubenėlį su vandeniu ir mėgstamiausią šuns žaislą.

Nors šunyčiui ir smagu žaisti narve, tačiau jo negalima laikyti ilgiau kaip dvi valandas per dieną. (Narve šuniui turi būti malonu – niekada neuždarykite ten jo už bausmę)




4.5 Dresavimas namie

Pabudęs, paėdęs ar pažaidęs šunytis užsinorės išsituštinti. Kai pradeda uostyti žemę – tai ženklas, jog jis ruošiasi tuštintis. Nuneškite šunytį ten, kur paruošėte vietą tuštintis ir pasakykite:”Paskubėk”. Netrukus jis ims tuštintis (pastatykite šunytį ant laikraščio ir pagirkite, kai išsituštins. Griežtai sakykite “ne”, jei ketins šlapintis kitur.



4.6 Išėjimas į lauką

Dresuoti lauke padėkite prie namų ir kaip galima anksčiau. Pasiimkite apšlapintą laikraštį – šunytis užuos kvapą ir bus paskatintas tuštintis lauke. Vesdamiesi šunį į viešą vietą, nepamirškite pasiimti specialaus semtuvėlio arba paprasto polietileno maišelio, kad galėtumėte susemti šuns išmatas.




4.7 Šukuokite šunį

Jei šukuosite šunį kiekvieną dieną, jis bus ne tik švarus ir sveikas,bet ir sustiprės jūsų autoritetas. Šuns paėmimas ant rankų, jo galvos laikymas, išžiodinimas – tai veiksmai, reiškiantys dominavimą ir stiprinantys jūsų kontrolę šuniui. Iš pradžių šukuodami nukreipkite jo dėmesį gardžiais kąsneliais.




4.8 Trys pagrindinės komandos

Turite išmokyti šunį svarbiausių komandų:”Pas mane!”, “Sėdėk!” ir “Ramiai!”, kurios įgalins jus visada jį kontroliuoti. Šeimininkai įpareigos stengtis, kad jų globotiniai nebūtų įkyrūs. Už klusnumą visada apdovanokite šunį. Jei jis neklauso, iš naujo padėkite mokyti nuo paskutinio sėkmingo etapo.



4.9 Šuo ateina

Mokyti šunytį kviečiamam ateiti reikia tada, kai jis budrus ir išalkęs. Padalykite šuns maistą į dešimt porcijų ir tiek kartų per dieną viliokite jį prie dubenėlio, šaukdami vardu ir kviesdami “Pas mane!”. Jam atėjus, atsiklaupkite ir duokite maisto, entuziastingai sakydami “Geras”. (šunytį privilioti galite ir žaislu).



Informacijos šaltinis: http://augintojams.eforum.lt/viewtopic.php?t=101
Atgal į viršų Go down
 
Kelios komandos ir dresiravimas namie
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Komandos
» Kas namie šeimininkas?

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Sportas ir Dresūra :: Dresūra-
Pereiti į: