Teigiamos savybės: Nereiklus gyveni
Nereiklus gyvenimo sąlyoms.
Gali gyventi tiek lauke, tiek bute.
Ištikimas šeimininkui.
Puikus sargas.
Retai šeriasi.
Beveik neturi kvapo.
Sutaria su kitais gyvūnais.
Sunkumai: Nemėgsta kai jį erzina.
Nepasitiki svetimais.
Komondoras - išdidžios laikysenos stambus baltas šuo, labai stiprus ir judrus pagal savo ūgį. Suaugusio šios veislės šuns nesupainiosi su jokiu kitu. Jis turi storą kailį, susivėlusį į "dredus", ir yra panašus į seną šluotą.
Tai ištikimas šuo, sutvertas saugoti šeimininko turtą ar galvijų bandas. Be reikalo šis šuo nepuls, tačiau neprašyti svečiai gaus reikiamą atkirtį.
Dydis Patino svoris -apie 50-61 kg, patelės-apie 36-50 kg. Vidutinis patino ūgis 80 cm ties ketera (minimalus-66 cm), patelės 70 cm (minimalus 60 cm). Tiesą sakant viršutinės ūgio ribos komondorams nėra, tačiau šuo visada turi būti proporcingo sudėjimo lyginant su ūgiu, sudaryti stipraus šuns vaizdą.
Pasivaikščiojimai Šios veislės šunyčiai stambūs, ir tam kad gerai vystytųsi turi gauti pakankamai judėti. Suaugusį šunį mieste teks vedžioti su pavadžiu. Suaugusio šuns nevertėtų peršerti.
Kailio priežiūra Komondoras turi storą, sunkų kailį: trumpa, minkšta ir pūkinė povilnė padengta ilgu, grubiu kailiu. Toks kailis natūraliai susivelia į virves. Šio kailio nereikia šukuoti. "Virvės" susidaro pačios savaime, ir šeimininkas tik turi stebėti plauko būklę tose vietose kur kailis labiausiai susivelia ir susiguli. Ypač atkreipti dėmesį reikėtų į ausis ir vietas už jų, ir vietas kur galūnės susieina su kūnų.
Jei komondoras labai išsitepė, jį galima išmaudyt: gerai sudrėkinti kailį ir išmuiluoti šampūnu. Po to gerai praskalauti ir nusausinti rankšluosčiu. Suaugusio šuns kailis džiūsta labai ilgai. Virvės neišsiveja maudant šunį. Priešingai-jos tampa vis stangresnės kaskart maudant šunį. Akių, letenų paduškėlių ir nagų priežiūra įprastinė. Sekite išskyras iš ausų ir akių-jos gali ištepti kailį.
Veislės istorija: Komondoras buvo naudojamas Vengrijos lygumose galvijų bandų apsaugai nuo plėšrūnų, taip pat šeimininko turto apsaugai. Jis dirbdavo kartu su kitais šunimis, taip pat ir vienas, pirmiausia kaip ganomasis šuo, kuris ganydavo pusiau laukinius galvijus, o vėliau kaip bandos ir turto apsauga-visur kur buvo reikalingas didelis ir įspūdingas šuo-sargas. Įprotis saugoti ir savarankiškai priimti sprendimus šiai veislei tapo įgimtas. Komondorui natūralu saugoti viską, ką jam liepia. Jei ne galvijus ar avis, tai kitus šunis, vaikus, kates-jei jis gyvena šeimoje.
STANDARTAS
Bendra išvaizda:
Stambus, stiprus, raumeningas šuo, stangraus kūno sudėjimo, stiprių kaulų.
Spalva:
Visada balta. Idealu jei oda yra pilkos spalvos. Rausva odos spalva leidžiama jei nėra albinizmo požymių.
Galva:
Atrodo trumpoka dėl plačios kaktos. Kaukolės dalis profilyje šiek tiek iškilusi. Perėjimas nuo kaktos į snukį išreikštas vidutiniškai, snukis vos trumpesnis už kaukolės ilgį, platus, pakankamai grubus, neaštrus.
Nosies veidrodėlis juodas, nors tamsiai pilka arba tamsiai ruda pigmentacija irgi leidžiama (bet nepageidaujama). Šnervės plačios.
Uodega
Tęsia korpuso liniją, turi siekti kulnus, šiek tiek užriestas pabaigoje, susijaudinus pakeliamas iki nugaros lygio.
Letenos
Stiprios, didelės, kompaktiškos. Pirštai suglausti, ant užpakalinių kojų kiek ilgesni. Paduškėlės stangrios, suglaustos, tamsios spalvos. Nagai stiprūs, pilkos arba juodos spalvos.
Informacijos šaltinis:egzotic.eforum.lt
nuotraukų šaltiniai: lossiantiik.ee ; 1.bp.blogspot.com