Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Narkoze

Go down 
2 posters
AutoriusPranešimas
DogyDog;)
Super senbuvis
Super senbuvis
DogyDog;)


Pranešimų skaičius : 844
Join date : 2009-07-29
Age : 29
Miestas : Panevezys

Narkoze Empty
RašytiTemos pavadinimas: Narkoze   Narkoze EmptyTr. 08 05, 2009 10:34 am

Narkozė - panacėja ar baubas?


Narkozė - šiek tiek pasenusi sąvoka, reiškianti bendrąją (visišką) anesteziją, kitaip sakant, gilaus miego būseną, lydimą visų jautrumo rūšių nebuvimo. Ji yra būtina daugelio humaniškų ir kokybiškų chirurginių operacijų atlikimo sąlyga.
Anestezija (tiksliau, analgezija) - tai nuskausminimas, atliekant chirurgines operacijas bei kitas skausmingas procedūras. Ši humaniška priemonė apsaugo gyvūną nuo kančių, o rimtų chirurginių intervencijų atvejais - nuo žūties ištikus skausminiam šokui. Be to, narkozės būsenos gyvūnas nejuda, todėl chirurgas netrukdomas atlieka visas manipuliacijas.
Anestezijos nederėtų painioti su nejudrumu (gyvūno, paveikto specialiais preparatais, atsipalaidavimas). Nejudrumo būsenai sukelti naudojami visai kiti vaistai, negu narkozei. Jie nepasižymi nuskausminamuoju efektu, o tik sušvelnina reakciją į skausmą - gyvūnas jaučia skausmą, tačiau negali adekvačiai reaguoti. Šie preparatai leidžia gydytojui ramiai apžiūrėti susijaudinusius, judrius arba agresyvius gyvūnus bei atlikti jiems ne itin skausmingas, bet nemalonias procedūras. Be to, šios priemonės įeina į bendrosios anestezijos (narkozės) preparatų sudėtį.
Visi narkotikai bei anestetikai neprideda gyvūnui sveikatos. Iki šiol nesukurta absoliučiai nekenksmingų anestetikų. Tačiau daugelis gyvūnų savininkų linkę hiperbolizuoti žalą, kurią sukelia narkozės preparatai. Pavyzdžiui, dažnas stereotipas: „Mano šuo šiemet išgyveno dvi narkozes, daugiau nebeištvers - sutriks jo kepenys". Iš tiesų taip nėra! Arba nekart teko girdėti: „Praėjusiais metais mano augintinis taip sunkiai gaiveliojosi po narkozės, maniau, kad nugaiš".
Kaip iš tiesų turėtų jaustis gyvūnas po narkozės? Juk tai - ne paprastas miegas. Įsivaizduokite, kad jums padarė rimtą operaciją, o išvakarėse buvote smarkiai apsvaigę nuo alkoholio. Kaip jausitės kitą dieną? Šito nereikia aiškinti tiems, kurie patyrė kokią nors operaciją, tačiau norėtume priminti, kad pooperaciniu laikotarpiu skausmas žmonėms dažniausia sušvelninamas suleidžiant narkotinių preparatų. Deja, šis analgezijos būdas gyvūnams kol kas neprieinamas. Taigi, atsibudę po narkozės, augintiniai paprastai negali nudžiuginti nei žvalumu, nei geru apetitu, nei fiziniu aktyvumu, - ir tai normalu! Savijautos pagerėjimas po anestezijos priklauso nuo gyvūno būklės prieš narkozę, operacijos sunkumo, šalutinių susirgimų ir daugelio kitų faktorių. Operuotų kačių orientacija (svyruoja, tampa vangios) kartais neatsistato net tris paras. Jeigu jums neramu dėl gyvūno būklės po anestezijos, neskubėkite daryti skubotų išvadų - kreipkitės į gydytoją.
Šiuolaikinė veterinarija turi daugybę neskausmingų ir saugių gyvūnų gydymo būdų. Pagrindinis bendrosios anestezijos ir pooperacinio nuskausminimo komponentas - trumpo ir ultra trumpo poveikio narkotiniai analgetikai. Tai saugūs, efektyvūs ir nebrangūs preparatai.
Veikiant narkozei, pakinta gyvūno gyvybinių sistemų ir atskirų organų būklė: sumažėja kūno temperatūra, sulėtėja medžiagų apykaita, pagreitėja arba sulėtėja širdies ritmas, sumažėja arba padidėja arterinis kraujospūdis (priklauso nuo panaudoto preparato), kvėpavimas tampa retesnis. Visi šie pokyčiai gali išprovokuoti ir patologijas. Pavyzdžiui, širdies nepakankamumas, nepastebimas gyvūnui esant žvaliam, paveikus narkoze, gali smarkiai išryškėti. Be to, anestetikai gali sukelti alergines reakcijas. Netgi visiškas priešoperacinis gyvūno ištyrimas negarantuoja, kad panašių problemų neiškils.
Rizikos esama visais, be išimties, narkozės atvejais: ar operuojama seno žmogaus širdis, ar traukiamas mažo kačiuko pieninis dantis. Suprantama, ši rizika didesnė pagyvenusiems gyvūnams, ji priklauso nuo pradinės jūsų augintinio būklės ir anksčiau turėtų negalavimų. Operacijos trukmė taip pat vaidina svarbų vaidmenį: Cezario pjūvį ar skrandžio operaciją galima atlikti per 1 - 1,5 val., bet pasitaiko užtrukti ir 4 -5 valandas.
Neįmanoma numatyti visų pasekmių. Svarbų vaidmenį vaidina ir veterinarijos gydytojų veiksmai, jų sugebėjimas laiku įžvelgti bei pašalinti narkozės padarinius, reanimuoti bei sėkmingai slaugyti.

Saltinis: Vikipedija
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Narkoze Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Narkoze   Narkoze EmptySk. 08 16, 2009 12:02 pm

Nors ir ne į naudą, bet šviečiasi narkozė - sterilizacijai.
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
 
Narkoze
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Šunys :: Straipsniai-
Pereiti į: