Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Duokit man lakti.

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. EmptyŠt. 07 18, 2009 7:20 am

Duokit man lakti


[Duokit man lakti]

Pagaliau vasara. Kailiniuoti mūsų augintiniai vis dažniau ieško pavėsio. Iškorę liežuvius, lekuoja. Nori atsigaivinti. Šunų ir kačių vandens poreikiai beveik vienodi, bet jie smarkiai padidėja karštymečiu. Gyvūnai daugiau laka pabėgioję, energingai pažaidę. Juos labiau troškina susijaudinus, maitinant naujagimius, viduriuojant bei vemiant.

Ne pienu, ne alumi, ne sidru ir tikrai ne alkoholiu gyvūnas gali numalšinti troškulį. Visi išvardyti gėrimai kenkia jo sveikatai, o didesnis alkoholio kiekis gali ir pražudyti. Pats geriausias gėrimas – vanduo. Tiesą sakant, ir žmogui sveika gerti vandenį.

Kodėl vanduo? Todėl, kad kiekvienas gyvas organizmas yra iš vandens.

Šuo nenugaiš, jeigu neteks dalies organizmo riebalų ar baltymų, tačiau, netekęs 10 proc. vandens, gali sunegaluoti. Netekęs 15 procentų organizmo skysčių, jis gali nugaišti.

Koks vanduo? Atsakymas paprastas: toks, kokį ir mes gertume. Mūsų augintiniams patinka šviežias, šaltas vanduo. Kai kurie nelaka į dubenėlį įpilto vandens. Jie pageidauja iš čiaupo tekančio, gaivaus vandens. Jie geriau kęs troškulį, nei laks prarūgusį balos vandenį. Ne tik išrankūs, bet ir protingi yra mūsų augintiniai.

Ką daryti, jei norime ilgesniam laikui palikti gyvūną vieną? Išeitis paprasta – įtaisyti jam automatinę girdyklą.

Įdomu stebėti, kaip šuo laka vandenį. Pirmiausia pagauna vandenį liežuviu. Užrietęs liežuvio galiuką, „meta“ vandenį gerklėn. Tik dalis vandens patenka į stemplę, o likęs vanduo, suvilgęs liežuvį ir gomurį, vėl nuteka į dubenėlį. Šiame vandenyje gana greitai dauginasi bakterijos, o jautri šuns uoslė signalizuoja: prarūgo! Užtat mūsų augintiniai nemėgsta pastovėjusio vandens.

Augintiniui vandens reikia ne vien troškuliui numalšinti. Šuo neprakaituoja kaip mes, jam daug sunkiau pašalinti šilumos perteklių iš organizmo. Šilumą šuo gali išgarinti tik lekuodamas (katės – per letenų pagalvėles). Lekuojant gyvūno organizmas netenka dalies skysčių. Gerai įsižiūrėjus, matyti, kaip nuo lekuojančio šuns liežuvio kyla garas. Garuodamas šis vanduo palieka nuosėdų, užtat gomuryje susikaupia mineralinių junginių ir sutirštėjusių seilių. Šuo visa tai nori nuplauti – praskalauti nasrus.

Daugiau laka maitinami sausu ėdalu, gaunantys sūraus maisto, netekę skysčių gyvūnai (nėštumo, šuniavimosi, laktacijos metu, viduriuodami, vemdami arba gausiai šlapindamiesi). Tačiau veterinarijos gydytojai perspėja: jeigu jūsų augintinio vandens poreikiai labai smarkiai padidėjo, tai gali būti diabeto bei kitų sunkių ligų padarinys.

Aurelija Staskevičienė, Bone.lt
Atgal į viršų Go down
kvaje
Pradedantysis
Pradedantysis
kvaje


Pranešimų skaičius : 143
Join date : 2009-07-18
Miestas : Tauragė

Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. EmptyAntr. 07 21, 2009 10:21 am

labai įdomus. Duokit man lakti. 700547 nekenčiu tų kurie pamiršta savo augintinius...
visai neseniai mums buvo nutikus labai nemaloni istorija su kate... Duokit man lakti. 180344
Atgal į viršų Go down
DogyDog;)
Super senbuvis
Super senbuvis
DogyDog;)


Pranešimų skaičius : 844
Join date : 2009-07-29
Age : 29
Miestas : Panevezys

Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. EmptyAntr. 08 04, 2009 3:09 am

Girdejau apie tokia nesamone kaip sunu alu...vargsai sunys isisaipo akivaizdziai Duokit man lakti. 99337
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. EmptyAntr. 08 04, 2009 3:16 am

Taigi alus spec. šunims.. Tai yra gėrimas, subalansuotas būtent jiems, jokio alkoholio.
Atgal į viršų Go down
Justė_Terra
Super senbuvis
Super senbuvis
Justė_Terra


Pranešimų skaičius : 735
Join date : 2009-07-21

Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. EmptyAntr. 08 04, 2009 3:21 am

Aš esu praradus esu žiurkėną,per savo žioplumą. Duokit man lakti. 425834 Pamiršau įpilt vandens,o buvo karšta diena,ir mirė mano Zygutis. Duokit man lakti. 601832
Atgal į viršų Go down
DogyDog;)
Super senbuvis
Super senbuvis
DogyDog;)


Pranešimų skaičius : 844
Join date : 2009-07-29
Age : 29
Miestas : Panevezys

Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. EmptyAntr. 08 04, 2009 3:37 am

Skorpione: tai subalansuotas, bet man tai nekaip skamba...visu nuomones skiriasi.

Juste_Terra: labai tave uzjauciu vargsiukas.
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Duokit man lakti. Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Duokit man lakti.   Duokit man lakti. Empty

Atgal į viršų Go down
 
Duokit man lakti.
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Šunys :: Straipsniai-
Pereiti į: