Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Daugiau apie erkes - kuo jos pavojingos, kaip apsisaugoti?

Go down 
AutoriusPranešimas
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Daugiau apie erkes - kuo jos pavojingos, kaip apsisaugoti? Empty
RašytiTemos pavadinimas: Daugiau apie erkes - kuo jos pavojingos, kaip apsisaugoti?   Daugiau apie erkes - kuo jos pavojingos, kaip apsisaugoti? EmptyPen. 07 31, 2009 5:36 pm

Ilgai lauktas pavasaris, atėjęs po žvarbios žiemos, džiugina žaliom pievom, žydinčiais augalais, šiltu oru ir saulės spinduliais, tačiau reikia nepamiršti, jog kartu su bundančia gamta atbunda ir erkės. Kad pavasariškos nuotaikos neaptemdytų įsisiurbusi erkė, svarbu nuo jų saugotis pačiam ir saugoti savo augintinius. Erkių sezonas jau prasidėjo!

Apie erkes, jų keliamą pavojų šunims ir gydymą kalbame veterinarinės pagalbos į namus "Greitoji žirafa" atstovais.

Kuo erkės pavojingos šunims?

Erkės priklauso voragyviams ir yra gausiausia jų grupė. Daugumai erkių reikalingas kitas gyvas padaras, šiuo atveju gyvūnas arba žmogus, kurio krauju erkė maitinasi. Erkė yra ypatinga tuo, kad jai reikia gerokai daugiau kraujo nei kitiems parazitams. Jeigu įsisiurbusios erkės nepastebime, ji gali gerti kraują net iki 15 dienų.

Daugelis erkių rūšių pavojingos gyvūnams bei žmonėms, nes platina infekcines ligas. Žarnose arba seilių liaukose erkės gali turėti bakterijų arba virusų, kuriuos, siurbdamos kraują, perneša į aukos organizmą. Taip jos gali užkrėsti sunkiomis ligomis: babezioze, Laimo liga, anaplazmoze (anksčiau vadinta erlichioze), erkiniu encefalitu.


  • Babeziozė – liga, sukeliama pirmuonio babezijos (Babesia). Dažniausiai pasitaikantis susirgimas šunų tarpe. Įkandus užkrėstai erkei, babezijos patenka į kraują ir parazituoja raudonuosiuose kraujo kūneliuose – eritrocituose;



  • Erlichiozė – bakterijų erlichijų (Ehrlichia) sukeliama infekcinė liga. Erkei įsisiurbus, erlichijos patenka į kraują ir pradeda daugintis baltuosiuose kraujo kūneliuose – leukocituose;



  • Laimo liga (boreliozė) – erkių platinama infekcinė liga. Ligos požymiai gali būti įvairūs. Laimo ligos sukėlėjas yra spirochetų grupės, Borelia genties bakterija, kurios genomas tokiam organizmui yra neįprastai sudėtingas. Šis sukėlėjas jautrus antibiotikams ir gali būti jais sunaikintas.



Kokie yra pagrindiniai ligų simptomai?

Dažniausiai pasitaikančio susirgimo babeziozės simptomai gali gali pasireikšti praėjus 6-20d. nuo erkės įsisiurbimo. Liga gali praeiti žaibine arba lėtine formomis. Būdingi šie požymiai:


  • šuo tampa apatiškas;

  • mažiau arba visai neėda, negeria;

  • pakyla aukšta kūno temperatūra (40º ir daugiau);

  • akių, burnos gleivinės tampa anemiškos ar pagelsta;

  • šuo gali vemti, viduriuoti;

  • šuniui gali pasireikšti kaprostazė;

  • po 2-3d. dažnai pasirodo kraujingas šlapimas, kuris laikui bėgant vis tamsėja;

  • gali sutrikti kordinacija, eisena.


Erlichijozės pagrindiniai simptomai:


  • aukšta temperatūra;

  • apetito nebuvimas;

  • išsekimas;

  • apatija;

  • išskyros iš nosies ir akių;

  • gleivinių anemija.


Ligų diagnozei patvirtinti atliekami papildomi specialūs tyrimai.

Kaip teisingai ištraukti erkę?

Pasistenkite nespausti erkės kūnelio ir netepkite jo riebalais ir jokiais kitais tirpalais. Pincetu pamėginkite sučiupti erkę kaip galima arčiau galvos ir sukdami viena kryptimi pašalinkite ją. Netraukite staigiu judesiu į save, nes gali pasilikti dalis erkės. Erkės straubliukas susideda iš mažų kabliukų girliandos, todėl traukiant erkę nesukiokite jos į kairę ar dešinę. Ištraukus erkę, tą vietą reiktų dezinfekuoti.

Koks erkių platinamų ligų gydymas?

Kiekvienam susirgimo atvejui yra taikoma tam tikra gydymo schema, kurią parenka veterinarijos gydytojas atsižvelgdamas į diagnozę ir tyrimų rezultatus.

Kaip apsaugoti šunis nuo erkių?

Ekto parazitų naikinimui yra daug ir įvairių priemonių – aerozoliniai purškalai, šampūnai, dirželiai, pudros ir skysčiai užlašinami ant odos. Pasirenkant preparatus svarbu žinoti gyvūno svorį (jei tai lašinami skysčiai) ir amžių, nes ne visas priemones galima naudoti jauniems šuniukams ir neščioms, bei laktuojančioms kalėms. Labai svarbu kad preparatas butų saugus ir efektyvus, greit žudytų parazitus ir užtikrintų ilgalaikę apsaugą nuo užsikrėtimo. Gydyti reikia ne tik tada kai jau yra parazitų, bet naudoti tam skirtas priemones profilaktiškai ir reguliariai, kad apsisaugoti nuo jų patekimo. Kiekvienoje veterinarijos vaistinėje ar gydykloje jūs gavę išsamią informaciją, bei naudojimosi insturkcijas, galėsite pasirnkti sau patogiausią ir efektyviausią priemonę nuo ektoparazitų.

www.bone.lt
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
 
Daugiau apie erkes - kuo jos pavojingos, kaip apsisaugoti?
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Erkės ir blusos - kas tai? Kaip apsisaugoti?
» Kodėl reikia būti lyderiu? Kaip juo tapti, bei kaip - išlikti?
» Kaip mąsto šuo, kaip supranta mus ir kokie jie psichologai..
» Erkės
» Forumas apie žiurkes

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Šunys :: Straipsniai-
Pereiti į: