Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com

www.manosuo.darkbb.com
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  
www.manosuo.darkbb.com Forumas persikelia! Laukiame visų naujų narių, taip pat kaip ir savo senbuvių! www.manosuo.darkbb.com

 

 Senbernaras

Go down 
+9
Evelina
LinaLT
Justė_Terra
marceborzoi
kvaje
dolliuke
Skorpionė
Auguste
whatever.
13 posters
AutoriusPranešimas
whatever.
Aktyvus narys
Aktyvus narys
whatever.


Pranešimų skaičius : 464
Join date : 2009-07-13
Age : 27
Miestas : Kaunas,Kalniečių raj. :}

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 2:55 am

Istorija

Senbernarai kilę iš senovinių Azijos doginių šunų, įvežtų į Europą Aleksandro Makedoniečio žygio metu. Vėliau tuos šunis veisė romėnai ir naudojo bandų apsaugai bei kovose su laukiniais žvėrimis cirkuose.

XVII a. vid. vienoje perėjoje iš Italijos į Prancūziją vienuolis Bernardas iš Montanos pastatė prieglaudą, kuri po pusės amžiaus išaugo į Sen Bernaro vienuolyną. Vienuoliai ieškodavo kalnuose pasiklydusių ir sušalusių keleivių bei teikdavo jiems pagalbą.

Anot archyvinių vienuolyno dokumentų, kasdien specialios vienuolių gelbėtojų grupės su pagaliais, kirviais, kopėčiomis ir kastuvais eidavo ieškoti pasiklydusių keleivių. Juos lydėdavo dideli vietiniai šunys, kurie apuostydavo griūčių vietas ir ieškodavo užpustytų žmonių, atkasdavo juos ir lodami šaukdavo gelbėtojų grupes. Kiekvienam šuniui prie antkaklio būdavo pritvirtinta statinaitė su gėrimu, o ant nugaros - suvyniota antklodė.

Vis dėlto laikoma, kad veislė kilo iš Šveicarijos.

Fizinės savybės

Senbernarai būna dėmėti ir margi: balti su rausvomis dėmėmis ir rausvi su baltais lopeliais. Rausva spalva ir dėmės gali būti įvairių atspalvių. Leistina juoda kaukė ir juodi plaukai ant ausų. Senbernarai niekada nebūna vienspalviai arba be baltų dėmių. Krūtinė, kojos ir uodegos galas turi būti balti, balta dėmė ant kaktos, baltas kaklas arba balta dėmė ant kaklo.

Patinų aukštis ties ketera ne mažiau kaip 70 cm, patelių – 65 cm. Patelės dažniausiai būna silpnesnės, švelnesnio sudėjimo.

Charakteris

Kai senbernarus pradėjo auginti mėgėjai, gerokai pagerėjo jų gyvenimo sąlygos. Atrankos ir parinkimo būdu buvo išvesti aukštaūgiai, švelnaus būdo šunys. Tačiau geraširdžiai milžinai kartu yra ir puikūs sargai. Mėgsta vaikus, ištikimi šeimininkui, mažai loja.


informacija vikipedija

Senbernaras St_bernard
Atgal į viršų Go down
Auguste
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis
Auguste


Pranešimų skaičius : 316
Join date : 2009-07-20
Age : 27
Miestas : Kaunas

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 3:00 am

Biški patinka, visai nieko. Senbernaras 455976
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 3:20 am

Seniau laabai norėjau, dabar visiškai nepatinka, gal pakeisčiau nuomonę susipažinus su jais.
Atgal į viršų Go down
whatever.
Aktyvus narys
Aktyvus narys
whatever.


Pranešimų skaičius : 464
Join date : 2009-07-13
Age : 27
Miestas : Kaunas,Kalniečių raj. :}

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 3:21 am

Mano vaikystės svajonė Senbernaras 641870
Atgal į viršų Go down
dolliuke
Moderatorius
Moderatorius
dolliuke


Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2009-07-14
Age : 28
Miestas : Vilnius

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 3:57 am

Ojj...
Kažkada kai buvau labai maža, pamačiau per TV senbernarą , va tada jį įsimylėjau... Senbernaras 466152
Mamos taip prašiau kad nupirktų, bet gerai kad nenupirko...
Nes dabar jie manes tiek netraukia. Senbernaras 99337
Atgal į viršų Go down
kvaje
Pradedantysis
Pradedantysis
kvaje


Pranešimų skaičius : 143
Join date : 2009-07-18
Miestas : Tauragė

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 4:50 am

Man nepatinka. Tokie dideli. .. Ir šiaip... Beje mūsų kaime yra labai graži senbernarė Dora . Senbernaras 481626


Paskutinį kartą redagavo kvaje, Kv. 07 23, 2009 11:48 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
marceborzoi
Moderatorius
Moderatorius
marceborzoi


Pranešimų skaičius : 446
Join date : 2009-07-13
Age : 29
Miestas : Vilnius

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 11:03 am

Labai nemėgstu...
Atgal į viršų Go down
http://www.martynajh.webs.com
Justė_Terra
Super senbuvis
Super senbuvis
Justė_Terra


Pranešimų skaičius : 735
Join date : 2009-07-21

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 07 23, 2009 11:56 am

Anksčiau patiko,dabar tai neee.
Atgal į viršų Go down
LinaLT
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis



Pranešimų skaičius : 221
Join date : 2009-07-26
Age : 28
Miestas : Vilnius

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyPen. 07 31, 2009 4:16 am

Kai buvau maža, "Betoveno" prisižiūrėjau ir svajojau apie juos.. Senbernaras 641870 Senbernaras 187769
Gražūs man jie, bet seilėjasi daug..
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyPen. 07 31, 2009 5:10 am

Oi nee, per dideli meškinai..
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
Neringaa
Aktyvus forumietis
Aktyvus forumietis
Neringaa


Pranešimų skaičius : 267
Join date : 2009-07-26
Age : 26
Miestas : Molėtai

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyPen. 07 31, 2009 6:53 am

man laabai patinka. kaimynas turi. labai gražus. Senbernaras 158391
Atgal į viršų Go down
Rasa
Moderatorius
Moderatorius
Rasa


Pranešimų skaičius : 562
Join date : 2009-07-24
Age : 28

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyTr. 08 19, 2009 4:45 am

Visai gražūs jie, charakterio irgi švelnaus, bet tokios veislės šuo ne man Senbernaras 876961
Atgal į viršų Go down
Ieva&V
Pradedantysis
Pradedantysis
Ieva&V


Pranešimų skaičius : 163
Join date : 2009-07-14

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyTr. 08 19, 2009 6:52 am

Oi mano svajonėė...
Vokečių dogas ir Senbernaras Senbernaras 924229
Atgal į viršų Go down
Skorpionė
Administratoriaus padėjėja
Administratoriaus padėjėja
Skorpionė


Pranešimų skaičius : 1494
Join date : 2009-07-12
Miestas : Plungė

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyTr. 08 19, 2009 9:21 am

Kai buvau mažesnė, žiauriai greit keičiau nuomonę, dabar nė už ką neauginčiau, o tada, alpau iš noro. Senbernaras 466152
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyTr. 08 19, 2009 3:37 pm

Maža tai alpau dėl jų, per TV pamačius. Senbernaras 641870
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
sokoladineMonstre
Naujas žmogeliukas
Naujas žmogeliukas
sokoladineMonstre


Pranešimų skaičius : 72
Join date : 2010-04-07
Age : 29
Miestas : Vilnius

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyTr. 04 14, 2010 7:17 am

Ką reiškia "per dideli"? Šuo yra šuo, ir jis normalus. Čia tas pats, kas pasakyt, kad krepšininkas yra per aukštas. Tai veislė. Gražūs, aukšti, stambūs šunys, ir jie tikrai nėra "per dideli".

Myliu senbernarus, bet "Bethovenas", pakeitė mano nuomonę, dabar aš jų nebenoriu.
Atgal į viršų Go down
Rasa
Moderatorius
Moderatorius
Rasa


Pranešimų skaičius : 562
Join date : 2009-07-24
Age : 28

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyTr. 04 14, 2010 10:17 am

Per dideli reiškia, kad žmogus šios veislės nesirinktų vien dėl dydžio. Aš, beje, taip pat. Kadangi ne visi gali suteikti tokių gabaritų šuniui tinkamas sąlygas ar krūvį, o ir šiaip gi kai renkiesi veislę žiūri, kad ir pats namuose tilptum.
Atgal į viršų Go down
Evelina
Administratorius
Administratorius
Evelina


Pranešimų skaičius : 1458
Join date : 2009-07-12

Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras EmptyKv. 04 15, 2010 1:17 pm

sokoladineMonstre rašo:
Ką reiškia "per dideli"? Šuo yra šuo, ir jis normalus. Čia tas pats, kas pasakyt, kad krepšininkas yra per aukštas. Tai veislė. Gražūs, aukšti, stambūs šunys, ir jie tikrai nėra "per dideli".

Myliu senbernarus, bet "Bethovenas", pakeitė mano nuomonę, dabar aš jų nebenoriu.

Tau jau Rasa atsakė. Senbernaras 481626 O ir šiaip, aš galėčiau sau leisti tokio dydžio šunį auginti namuose, bet man jie per dideli meškinai, ne man tokie šunys.. Kalbu ne apie ūgį, apie patį sudėjimą.. Senbernaras 481626
Atgal į viršų Go down
https://manosuo.forumlt.com
Sponsored content





Senbernaras Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Senbernaras   Senbernaras Empty

Atgal į viršų Go down
 
Senbernaras
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Forumas persikelia! www.manosuo.darkbb.com :: Šunų veislės :: 2 FCI grupė-
Pereiti į: